Projektowanie kuchni

Formularz wyszukiwania

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kuchnię na planie otwartym, czy zamkniętym, pomieszczenie to powinno zapewnić komfort i domową atmosferę. Obecnie wielu użytkowników kuchni decyduje się na „plan otwarty”, postrzegając go jako element nowoczesnego stylu życia.

W takich przypadkach „wyspę” integruje się z projektem kuchni, aby w jakimś stopniu podzielić przestrzeń i nadać pewną strukturę powierzchni otwartej. Plan otwarty lub kuchnia połączona z salonem sprawiają, że osoba gotująca nie czuje się odizolowana od gości lub też może sprawdzać, co robią jej dzieci.

Projekt kuchni peka

Ten typ układu kuchni umożliwia osobie gotującej jednoczesne prowadzenie rozmowy z gośćmi. Tym drugim pozwala na przyłączenie się do gotowania, dzięki czemu staje się ono zajęciem towarzyskim. W przypadku „wyspy”, oferującej ograniczone możliwości magazynowania, należy zaprojektować kuchnię ze szczególną starannością, aby zapewnić dostateczną przestrzeń na przechowywanie sprzętów i produktów. Jak już wspominano, w celu skompensowania braku przestrzeni magazynowej w obrębie „wyspy”, szafkę wysuwaną na zapasy można umieścić przy ścianie.

Należy sprawić, żeby odległości między tymi obszarami nie były zbyt duże. Jeżeli posiadasz osobne miejsce do spożywania posiłków poza kuchnią, należy upewnić się, że posiłków nie trzeba będzie długo nieść przed podaniem ich na stół.

Projekt kuchni peka

Jadalnia powinna znajdować się w przyległym pokoju i być dobrze połączona z kuchnią, np. dzięki drzwiom lub specjalnemu okienku. Zarówno kuchnie na planie otwartym, jak i zamkniętym powinny zawsze znajdować się tuż koło drzwi wejściowych (jeżeli jest to możliwe), aby nie trzeba było nosić toreb z zakupami przez całe mieszkanie.