Planowanie kuchni idealnej

Formularz wyszukiwania

Projekt kuchni peka

 

Aby stworzyć kuchnię idealną, potrzebny jest plan. Czy planujesz kupno nowej kuchni? W trakcie jej projektowania należy mieć na uwadze następujące porady:

 

1 W pobliżu głównego obszaru roboczego powinno się znajdować wystarczająco wiele gniazdek elektrycznych — będziesz ich potrzebować do podłączania mniejszych urządzeń kuchennych.

 

2 Zastanów się, jak zapewnić odpowiednie oświetlenie obszarom roboczym i szafkom. Światło powinno być komfortowe dla oczu, może mieć regulowane natężenie. Nie powinno oślepiać użytkowników kuchni.

 

3 Dobrym pomysłem jest umiejscowienie szafek na żywność zaraz obok dużych lodówek. Dzięki umieszczeniu żywności w jednym miejscy unikniesz chodzenia tam i z powrotem, nie mówiąc już o oszczędności czasu wynikającej z tego, że nie będziesz niczego szukać, skoro wszystko będzie przechowywane w tym samym obszarze. Ponadto kiedy szafki ustawi się jedna koło drugiej, nie wydają się tak masywne, jak kiedy stoją osobno.

 

4 Zaplanuj tuż obok miejsca przechowywania żywności powierzchnię, na której będziesz kłaść ciężkie torby z zakupami. Będziesz mieć możliwość używania jej także w trakcie przygotowywania jedzenia i gotowania.

 

5 Główna przestrzeń robocza powinna znajdować się koło zlewu, jeśli często używasz świeżych składników.

 

6 Płyta grzewcza i zlew nie powinny znajdować się zbyt daleko od siebie, żeby nie zmuszały Cię do zbyt długiego dźwigania ciężkich garnków z wodą.

 

7 Zastosuj szafki narożne, dzięki czemu uzyskasz dodatkową przestrzeń magazynową i zwiększysz ergonomię kuchni. Produkty LeMans to najlepsze rozwiązanie w tym zakresie: czy chodzi o model z dwiema półkami, czy wersję Highboard z czterema — przestrzeń narożna zostanie zagospodarowana w najlepszy możliwy sposób. Ponieważ półki te całkowicie wysuwają się z szafki, cała ich zawartość jest łatwo dostępna i dobrze widoczna. Zapomnij o wchodzeniu po pas do wnętrza kredensu, żeby znaleźć przedmiot schowany z tyłu półki.

 

8 Zastanów się, czego oczekujesz od swojej kuchni, i uwzględnij swoje potrzeby w projekcie.